Modus

Profesjonalne zarządzanie produkcją

Created with Sketch.

MODUS – więcej niż system ERP

Zamiast wielu połączonych systemów, możesz używać tylko jednego narzędzia. Modus ERP w przeciwieństwie do wielu rynkowych rozwiązań posiada moduły wbudowane i w pełni współpracujące ze sobą. System nie wymaga integracji z innym programem, aby sprostać Twoim potrzebom. To jedno z nielicznych rozwiązań na rynku, które posiada tak rozbudowaną produkcję wraz z obsługą gospodarki magazynowej, zamówień i sprzedaży, zaawansowany system realizacji i rozliczania produkcji RCP i MES, zarządzanie projektami, dokumentacją, kalkulatory produktów, generatory wariantów, system optymalizacji zasobów czy MRP II. System obsługuje rozmiary produktów, arkusze blach, elementy dłużycowe. Potrafi zarządzać flotą, trasami, a także zajmie się Twoim parkiem maszynowym.

Obsługa biura – CRM

Zwiększ przewagę nad konkurencją – lepsza wiedza o Twoich klientach to większe zyski. Rejestruj aktywności swoich pracowników, poprawiaj relacje z kontrahentami. Dostarczaj na czas zamówione produkty, a jeśli się spóźniasz powiadom ich o tym – to dużo lepsze, niż brak kontaktu.

Zarządzanie projektami

Każde przedsięwzięcie możesz rozplanować w czasie. Rozłóż projekty na etapy, zadania i aktywności. Zmierz czas, jaki na to poświęca Twój zespół, oblicz koszty. Twój projekt może być dowolnego typu: budowa maszyny, domu, realizacja kampanii sprzedażowej, cykl zamówień – sam zadecyduj, w jaki sposób użyjesz swojego nowego systemu.

Organizacja dostaw

Zarządzanie łańcuchem dostaw zostało w pełni zautomatyzowane. System automatycznie generuje zapotrzebowanie i zgodnie z wcześniej zdefiniowanymi umowami z dostawcami planuje zaopatrzenie na konkretny dzień, a algorytmy zamówień dbają, aby dostawy były najtańsze i najszybsze.

Utrzymanie maszyn

System kontroluje stan Twoich maszyn, oblicza wszelkie koszty ich utrzymania, realizuje plany napraw, przewiduje wystąpienie awarii. Moduł prewencji pozwala na zaplanowanie ich kontroli w taki sposób, aby nie dopuścić do wystąpienia awarii.

Planowanie i optymalizacja produkcji

Spojrzenie na wszystkie procesy jednocześnie oraz lepsze planowanie produkcji pozwoli Ci pokonać czyhające problemy czyli cały ciąg przyczyn i skutków – od słabej motywacji pracowników, poprzez psujące się maszyny, niezsynchronizowane dostawy, opóźnione wpłaty, brak kontroli stanów, aż po mnożące się reklamacje. Nie zwlekaj z decyzją – czas nie jest Twoim sprzymierzeńcem.

Rozliczanie akordu

System Modus ERP umożliwia Ci rejestrację czasu pracy, odnotowuje czas wejścia oraz wyjścia z pracy pracowników oraz daje możliwość generowania rozliczeń w systemie akordowym lub godzinowym. Produkcja „kartkowa” może zostać całkowicie wyeliminowana – system będzie zbierał dane o przepracowanym czasie pracowników i zaprezentuje dane do wynagrodzenia: akord ilościowy, czas pracy, wydajność.

Autonomiczna optymalizacja procesu produkcyjnego

Modus posiada wbudowany System Optymalizacji Procesów w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji. Specjalne terminale produkcyjne wskazują pracownikom w czasie rzeczywistym prace do wykonania. Po zakończeniu każdego etapu system automatycznie analizuje wszystkie prace i ustawia kolejne, skracając ogólny czas realizacji.

AI

System obłożenia pracowników

Celem optymalizacji produkcji jest maksymalne wykorzystanie możliwości produkcyjnych przedsiębiorstwa oraz zminimalizowanie potencjalnych przestojów. W systemie Modus możesz w prosty sposób zaplanować zlecenia tak, aby poprawić efektywność i wydajność produkcji przy jednoczesnym obniżeniu jej kosztów. System pozwala na dowolne planowanie czasu pracowników.

APS

RCP – Rejestracja Czasu Pracy

Polski producent

Zarówno urządzenia jak i oprogramowanie zostało przygotowane przez RHO Software

Elektroniczna lista obecności

Automatyczne sprawdzanie obecności, obliczanie czasu pracy, nadgodzin i spóźnień

Rozbudowa

System można rozbudować o wnioski urlopowe, urlopy, wyplaty, umowy, dostęp pracowników z aplikacji mobilnych

RCP

System rejestruje zarówno obecność pracowników jak i każdą wykonaną czynność.

AKORDY

Zdefiniowanie cen za akordy pozwala na rozliczenie pracownika jak i porównanie z czasem jego pracy.

SYSTEM MOTYWACYJNY

Modus ERP jest idealnym narzędziem do monitorowania satysfakcji pracownika.

Rejestrator RCP-3

Nowoczesny, niezawodny rejestrator z dużym dotykowym, kolorowym wyświetlaczem (3,5″) ewidencjonuje zdarzenia Wejścia/Wyjścia wykonany został w ekologicznej technologii druku 3D, produkcja krajowa. Dodatkowe funkcje: zgłaszanie wniosków urlopowych przez pracowników z poziomu rejestratora; urlopy; komunikator firmowy.

System Rejestracji Czasu Pracy

Program do rejestracji i rozliczania czasu pracy Twoich pracowników. Automatycznie tworzy elektroniczną listę obecności, ewidencjonuje spóźnienia i nadgodziny, oblicza czas pracy, zarządza wnioskami urlopowymi i urlopami, automatycznie tworzy zestawienia, które można wyeksportować do programów kadrowych. System można rozbudować: komunikaty, wypłaty, umowy, aplikacje mobilne.

REJESTRACJA CZASU PRACY

Prosty system do rejestracji wejść i wyjść pracowniczych

LISTA OBECNOŚCI

Elektroniczna lista obecności pracowników z  niezbędnymi informacjami

SPÓŹNIENIA i NADGODZINY

Ewidencja czasów pracy, przerw, spóźnień, nagdodzin

PRACA ONLINE

Wszystkie informacje gromadzone i przetwarzane są na bieżąco, w czasie rzeczywistym

ANALIZY i RAPORTY

Szybki dostęp do niezbędnych informacji w postaci przejrzystych danych

EKSPORTY

Dane można przesłać do najpopularniejszych formatów

INTEGRACJA Z ERP

Możliwość integracji z systemem Modus ERP

WNIOSKI URLOPOWE

Składanie wniosków urlopowych bezpośrednio z urządzenia

URLOPY

Szybkie zarządzanie urlopami pracowniczymi i nieobecnościami

KOMUNIKATY

Wysłanie wiadomości bezpośrednio do Rejestratora RCP

KADRY

Współpraca z pprogramami kadrowymi firm trzecich

SQL

Wszystkie dane wprowadzone do systemu są przechowywane w bazie SLQ

POLSKI PRODUCENT

Polski interfejs, instrukcja obsługi, helpdesk

Modus vs konkurencja

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli dlaczego profesjonaliści wybierają system Modus ERP

konkurencja

planowanie produkcji oparte o generowanie dokumentów PW i RW

 • rozliczanie pracowników w oparciu o obecność
 • uśrednione ceny zakupu składników
 • brak obsługi partii
 • brak obsługi maszyn
 • brak kooperacji – uproszczone dokumenty wydań wewnętrznych
 • brak obsługi odpadów
 • brak możliwosci rozliczeń pracowników
 • ewidencje są zazwyczaj niezależne od siebie
 • brak możliwości pracy nad większym projektem
 • jeden, ewentualnie zmianowy kalendarzy pracy
 • brak obsługi projektu
 • brak obsługi dokumentacji
 • brak edytora etykiet produkcyjnych
 • ręczne wykresy Gantta -planowanie wyłącznie operacji
 • brak systemu MRP – gospodarka magazynowa oparta o rozwiązania innych producentów – zawodna synchronizacja
 • baza danych MS SQL, Oracle – płatne – alternatywnie bezpłatne wersje z ograniczeniami
 • systemy dostarczane przez przeglądarkę WEB nie mają możliwości obliczeniowych
 • jedno zlecenie produkcyjne – jeden produkt
 • brak lokalizacji magazynowych
 • brak kontroli jakości dostaw
 • brak automatycznego obliczania zapotrzebowania
ZARZĄDZANIE SPRZEDAŻĄ

Rozszerz swoje możliwości o nowoczesne techniki handlowe

System posiada moduły zarządzania lejkiem sprzedaży, kampaniami handlowymi, również w pracy rozłożonej na wiele osób. Zarządzanie sprzedażą jest rozwiązaniem dla tych, którzy w przejrzysty sposób chcą sprawdzać postępy w relacjach z kontrahentami, na bieżąco generować aktywności, czy mieć narzędzie dostępne z poziomu dowolnego urządzenia.

Więcej
PLANOWANIE PRODUKCJI

Jak łatwo zaplanować produkcję

Modus ERP został zaprojektowany w taki sposób, aby mogły z niego korzystać firmy o różnorodnych modelach produkcyjnych, które wytwarzają swoje produkty jednostkowo – produkcja egzemplarzy lub seryjnie – wraz z obsługą partii. System umożliwia produkcję szeregową, równoległą, a także kombinowaną (kolejne operacje technologiczne mogą być dowolnie definiowane przez użytkownika). Modus ERP pozwala dodatkowo na przeprowadzenie produkcji zwykłej, wariantowej i parametryzowanej.

Więcej

KOOPERACJA

Rozbudowany moduł pozwala na wygodne zarządzanie współpracą z kooperantami. System potrafi automatycznie przekierować etapy produkcji zaplanowane w trybie kooperacji. Umożliwia również łączenie wielu zadań z innych zleceń produkcyjnych we wspólne zlecenia kooperacyjne.

Moduł umożliwia kooperację w wielu modelach: wydanie materiałów np. do uszlachetnienia (WZ-PZ), zlecenie wykonania półproduktów (RW-PW, korzystanie z magazynu kooperanta (MM- MM). System śledzi również postęp realizacji u kooperanta, dostawy częściowe, obsługuje przesyłki.

Więcej

Nowoczesna analityka BI z poziomu systemu

Narzędzie Business Intelligence pozwala na wnioskowanie w oparciu o wprowadzone dane do programu Modus ERP+. Na podstawie informacji z systemu pozwala wygenerować raporty, zestawienia czy wykresy, które dotyczą każdej dziedziny Twojej firmy.

Więcej

KONTROLA JAKOŚCI

Zwiększ wydajność działania swojej firmy poprzez wprowadzenie procedur kontroli jakości. Zyskaj ogromne możliwości związane z weryfikacją asortymentu przychodzącego i wychodzącego z Twojej firmy. Ogranicz straty, które powoduje brak odpowiedniej kontroli.

1

Kontrola dostaw

Modus ERP+ wyposażony został w moduł kontroli jakości asortymentu dostarczonego przez dostawcę. Pozwala on na bezpośrednie weryfikowanie przychodzącego asortymentu zaraz przed przyjęciem na magazyn.

2

Kontrola produkcji

Możesz włączyć kontrolę jakości dla wybranych produktów. Jeśli zależy Ci na kontroli np. najdroższych produktów, od których zależy terminowe przeprowadzenie procesów wytwórczych.

3

Reklamacje wewnętrzne

System posiada wbudowany moduł obsługi reklamacji wewnętrznych oraz zewnętrznych. Posiada również podsystem zleceń reklamacyjnych i serwisowych dla produktów objętych kontrolą serwisową.

LEJEK SPRZEDAŻY

Nowoczesna metoda prowadzenia kampanii sprzedażowych za pomocą przenoszenia LEADów pomiędzy etapami.

INTERAKTYWNA TABLICA ZADAŃ

Interaktywny moduł wizualizacji przydzielonych zadań Twoim pracownikom. Jednym spojrzeniem możesz śledzić postęp realizacji projektów.

PROJEKTY

System daje możliwość prowadzenia projektów wszelkiego rodzaju np. inwestycyjnych, budowlanych, konstruktorskich czy produkcyjnych.

OBSŁUGA DOKUMENTÓW

Modus ERP+ umożliwia tworzenie dowolnych dokumentów typu Word/Excel. Generuje pliki PDF oraz przechowuje wszystkie typy dokumentów.

DMS PDM

Dokumenty przechowywane są w bazie danych, dzięki czemu są chronione przed dostępem osób niepowołanych. System posiada rozbudowane uprawnienia dostępowe, potrafi także zapisywać kolejne wersje Twoich plików podczas ich edycji.

WBUDOWANA POCZTA

Modus ERP umożliwia wysyłanie wiadomości wraz z dokumentami w formacie pdf na dwa sposoby: z poziomu systemu bądź z poziomu domyślnego klienta poczty. Sam możesz zdecydować jak jest Ci wygodniej.

EDYTOR WYDRUKÓW

System Modus ERP dysponuje narzędziem do edycji wydruków. W łatwy sposób możesz zbudować szablon dokumentów, raportów, etykiet i zadecydować, jakie dane ma zawierać każdy dokument dostosowując go do własnych potrzeb.

ZAMÓWIENIA OD ODBIORCÓW

Unikalne rozwiązanie składania zamówień na wszelkie asortymenty z magazynu jak również na produkty. Możliwe jest także składanie zamówień na produkty wirtualne, które po uszczegółowieniu generują docelowe produkty wariantowe. Moduł pozwala śledzić na bieżąco postęp produkcji, sygnalizować zmiany terminów realizacji. Przyspiesza również przenoszenie pozycji pomiędzy zamówieniami.

Więcej

ZARZĄDZANIE LEJKIEM SPRZEDAŻY

Nowatorski moduł zarządzania strategicznymi zamówieniami polegający na przemieszczaniu ich w formie dynamicznych LEADów. Doskonały system prowadzenia kampanii sprzedażowo-ofertowych.

OFERTOWANIE

Modus ERP+ planuje dostawy surowców i automatycznie generuje zamówienia do dostawców.
Na podstawie planów produkcyjnych, zamówień i prognoz w jednej chwili wygenerujesz zapotrzebowanie oraz wyślesz zamówienia do dostawców. Możliwe jest również wysyłanie zapytań ofertowych do dostawców w postaci arkuszy Excela, które system tworzy automatycznie. Wypełnione przez dostawców arkusze zaimportujesz do systemu, który wybierze z pośród nich najkorzystniejsze opcje i automatycznie dokona zamówień.

Więcej
CMMS

System utrzymania maszyn w ruchu wraz z modułem prewencji – obniża koszty, zmniejsza ilość awarii – zwiększa możliwości produkcyjne Twojego zakładu.

PLANOWANIE

System optymalizacji czasu realizacji zleceń produkcyjnych funkcjonujący w oparciu o algorytmy obciążenia maszyn, ludzi i dostępności materiałów.

MRP

System obliczania zapotrzebowania materiałowego na konkretne terminy, zakładający prognozy, czasy dostaw czy obecne stany.

UTRZYMANIE RUCHU

Najpotężniejszy w kraju system MESO CMMS jest częścią programu MODUS ERP

Cały system zarządzania maszynami, zleceniami serwisowymi, prewencją, częściami zamiennymi został wbudowany do systemu ERP. Dzięki temu wszelkie procesy produkcyjne są w pełni zsynchronizowane z Twoimi maszynami.

Więcej

MRP II – Generowanie zapotrzebowania materiałowego na każdy dzień

System na podstawie zebranych danych oraz określonych umów z dostawcami tworzy mapę zapotrzebowania materiałowego na dowolnie określony cykl czasu. Jest to doskonałe narzędzie do prognozowania finansów oraz strategii realizacji PLANÓW PRODUKCYJNYCH.

Więcej

PRODUKCJA WARIANTOWA

Zmienność Twoich produktów została zautomatyzowana już w procesie generowania zamówienia. System na podstawie oczekiwań Twojego klienta takich jak: parametry, składniki, rozmiary czy atrybuty, generuje receptury końcowe, tworząc unikalne egzemplarze produkcyjne.

To ogromna oszczędność czasu i kosztów wprowadzania danych do systemu. Uproszczony interfejs generatora wariantu pozwala na pracę osób niewtajemniczonych w technologię danego produktu. Produkty końcowe posiadają unikalny numer wraz z pełną specyfikacją. System pilnuje, aby tylko ten egzemplarz trafił do swojego odbiorcy, który był dla niego zaplanowany.

Więcej
ZAOPATRZENIE

Moduł obliczający zapotrzebowanie na podstawie danych zebranych przez system. Automatycznie generuje zamówienia do dostawców na podstawie algorytmów: najniższa cena, najkrótszy czas dostawy, wszystko od jednego dostawcy, bądź wszystko od domyślnego dostawcy. System posiada również możliwość wysyłania zapytań ofertowych do dostawców i na podstawie ich analiz wybierać najlepszą z ofert.

MAGAZYN

Pełna obsługa magazynu wraz z zaawansowaną obsługą partii, kontrolą jakości dostaw, rozbudowanym systemem identyfikacji towaru, obsługą parametrów
i cech wpływającą na obliczanie zapotrzebowania i czasu realizacji produkcji. Monituje daty ważności, obsługuje skomplikowane sposoby pakowania. Praca magazyniera jest również możliwa na telefonie komórkowym lub dowolnym urządzeniu mobilnym.

TRANSPORT

Moduł planowania transportu w oparciu
o prognozy, konkretne zamówienia lub postęp produkcji. Obsługuje kody paczek, palet, ułatwia sposób załadunku, oblicza dostępną powierzchnię, załadunkową kubaturę i porównuje do parametrów Twoich produktów. Specjalny terminal wydań pozwala na obsługę awizowania dostaw i wydań – praca czytnikiem kodów eliminuje pomyłki pracowników do minimum.

MELDUNKI PRODUKCYJNE – MES

Nowy terminal produkcyjny

System Modus ERP+ został wyposażony w terminale przeznaczone do szybkiej i łatwej rejestracji pracy przez pracowników produkcyjnych. Systemy te w czasie rzeczywistym pozwalają śledzić postęp produkcji, służą do komunikacji a także są podstawą do późniejszych rozliczeń pracowników. Dostępne terminale MES zbudowane są w technologi desktopowej dla systemu Windows oraz PWA – przeznaczone na urządzenia mobilne.

GENERATOR PRODUKTÓW ZŁOŻONYCH

Nawet 60 tysięcy podproduktów w jednym produkcie złożonym

Potężne narzędzie w systemie Modus ERP+, dzięki któremu możesz stworzyć dowolny produkt o dowolnej technologii i recepturze, sprawdzić koszty jego wytworzenia oraz od razu wysłać oferty sprzedaży tworzonego produktu swoim kontrahentom.

Nie ogranicza nas złożoność Twoich produktów.

MODUŁ PRACOWNICY

Umiejętne zarządzanie pracownikami z rozliczaniem akordu lub godzinówki, pozwoli Ci właściwie premiować pracowników i zwiększać ich efektywność

System Modus ERP+ pozwala na wieloscenariuszowe rozliczanie Twoich pracowników. Może to być system akordowy, godzinowy lub mieszany. Dodatkowo program rejestruje czas pracy oraz czasy każdego zadania na produkcji, jak również w biurze.

Moduł z rejestracją wszelkich danych dotyczących Twoich pracowników, wraz z wydaniami odzieży roboczej, ewidencją urlopów, wypłat, umów, szkoleń.
Praca z modułem Pracownicy pozwala na efektywne monitorowanie postępów pracy czy wykonania zadań przy jednoczesnym pełnym uporządkowaniu i chronologii.

Więcej

LOGISTYKA

System planuje dostawy produktów do Twoich klientów. Umożliwia planowanie transportu przed produkcją, a utworzone listy przewozowe jednym kliknięciem przetwarza na zlecenia produkcyjne.

PLANOWANIE

Pełne planowanie transportu poprzez tworzenie listów przewozowych, wybór pojazdu i trasy, przypisywanie pracowników, planowanie listy asortymentu do transportu.

FLOTA

Moduł pozwala ewidencjonować flotę pojazdów, kontrolować ich dostępność, jak również rejestrować czasy wyjazdów i powrotów.

ETYKIETY

Modus ERP+ posiada wbudowany generator i edytor etykiet. Prawidłowe oznakowanie pozwala unikać pomyłek w wydaniach. Jednolite etykiety umożliwiają szybkie odczytanie kluczowych informacji o produkcie.

TRASY

System umożliwia dokładne zaplanowanie trasy samochodu, punktów postoju, odległości między nimi, jak również średni czas przejechania całej tras.

FINANSE

System w pełni obsługuje rejestrację wpłat i wypłat, na bieżąco aktualizując stan rozrachunków z kontrahentami.

System Modus ERP+ gotowy na zmiany

Funkcjonalność systemu jest na bieżąco dostosowywana do zmian
w obecnych zapisach prawnych.

JPK

System umożliwia generowanie Jednolitych Plików Kontrolnych: JPK_FA oraz JPK_MAG.

SPLIT PAYMENT

Modus ERP+ obsługuje rozdział płatności na rachunek główny oraz odrębny rachunek VAT.

IMPORT I EKSPORT

Do systemu można zaimportować dane z plików xls, a także wyeksportować np. dokumenty magazynowe do zewnętrznych programów księgowych.

WINDYKACJA

W systemie wprowadzono możliwość wystawiania i ewidencjonowania ponagleń wraz z opcją obliczania odsetek za zwłokę.